O Fundacji

Fundacja Wlastimila Hofmana

Powołana została z myślą o propagowaniu twórczości oraz pamięci o Wlastimilu Hofmanie. Dom po śmierci Hofmana otrzymał w spadku przyjaciel artysty – Wacław Jędrzejczak, który przez pięćdziesiąt lat dbał o niego i udostępniał dom wszystkim, którzy chcieli go zobaczyć. Dziś ochroną tego wyjątkowego miejsca, wyjątkowej placówki historycznej na terenie ziem zachodnich, jakim jest Wlastimilówka zajmuje się fundacja.

Szanowni Państwo

Dom Wlastimila Hofmana w Szklarskiej Porębie wypełniony jest wyjątkowymi pamiątkami po artyście, jednak zarówno sam budynek jak i wszystko co udało się w nim zachować wymaga renowacji.

W związku z powyższym, Fundacja Wlastimila Hofmana, zwraca się do Was z prośbą o pomoc w odnowieniu i zabezpieczeniu ocalałej spuścizny po tym wielkim artyście.

Potrzebne jest nam nie tylko wsparcie finansowe ale także Państwa wiedza i zaangażowanie. Wszelkie pomysły na pozyskanie środków, wiedza dotycząca renowacji zarówno domu jak i jego zawartości. Chętnie też będziemy publikować Państwa wspomnienia i refleksje dotyczące artysty. Być może chcielibyście podzielić się wcześniej niepublikowanymi fotografiami. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy.

salon Wlastimila Hofmana
Pracownia Wlastimila Hofmana
salon Wlastimila Hofmana

Liczymy na Twoje wsparcie!

Kontakt

Wsparcie finansowe prosimy kierować na poniższe dane:
Fundacja Wlastimila Hofmana
ul. Jana Matejki 14
58-580 Szklarska Poręba

numer konta: 06 1870 1045 2078 1070 1646 0001

Wszelkie inne formy wsparcia prosimy kierować pod poniższymi adresami:

e-mail: fundacja@wlastimilhofman.pl

tel.: +48 502 221 151

Informacje prawne